Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaskakująca decyzja Pentagonu wstrzymana. "Żaden z więźniów Guantanamo nie został zaszczepiony"

JJ 7:57 31 stycznia 2021
Szczepionka przeciwko COVID-19 - zdj. ilustracyjneFot. PAP/EPA/Gary Coronado / POOL
– Pentagon tymczasowo wstrzymuje plan szczepień od koronawirusa 40 więźniów w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo - poinformował w sobotę rzecznik prasowy Pentagonu John Kirby: – Żaden z więźniów Guantanamo nie został zaszczepiony. Wstrzymujemy plan.

Ogłoszony przez Pentagon zamiar szczepienia osadzonych w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo , w tym pięciu oskarżonych o udział w zamachach z 11 września 2001, oburzył niektórych republikanów.

Plan spotkał się z krytyką po tym, gdy The New York Times poinformował, że szczepienia więźniów rozpoczną się w najbliższych dniach. Zastępca lidera Republikanów w Izbie Reprezentantów Stephen Scalis uznał plan za „oburzający”, ponieważ terroryści otrzymaliby szczepionkę wcześniej niż wielu starszych Amerykanów i weteranów.

Rzecznik prasowy Pentagonu, John Kirby, powiedział w sobotę, że Departament Obrony "wstrzyma" plan szczepień osób przetrzymywanych w Guantanamo, i najpierw dokona przeglądu środków ochrony pracujących tam żołnierzy. – Pozostajemy wierni naszym obowiązkom zapewnienia bezpieczeństwa naszym żołnierzom- powiedział Kirby.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze