Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

We Francji ponad 6 tys. osób w stanie ciężkim na intensywnej terapii! Istny armagedon!

sm 21:58 1 kwietnia 2020
fot. CNN
509 zgonów z powodu koronawirusa odnotowano we Francji w ciągu ostatniej doby; łącznie w kraju zmarły 4032 osoby - poinformował w środę dyrektor generalny w resorcie zdrowia Jerome Salomon. Ale najgorsze jest to, że aż 6017 chorych przebywa na oddziałach intensywnej terapii w stanie ciężkim.

Francja stała się czwartym krajem na świecie - po Włoszech, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych - w którym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 4 tysiące.

Środowy bilans obejmuje tylko zgony w szpitalach, władze nie dysponują jeszcze całościowymi danymi z domów opieki nad osobami starszymi.

W ciągu ostatniej doby we Francji potwierdzono 4 861 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie w kraju jest ich 56 989.

W szpitalach przebywa obecnie 24 639 osób, w tym 6 017 w ciężkim stanie na oddziałach intensywnej terapii. To więcej, niż było łóżek na tych oddziałach we Francji przed wybuchem epidemii (5 tys.) - zauważył Salomon.

Wśród przewiezionych na OIOM w stanie ciężkim 34 proc. to osoby w wieku mniej niż 60 lat, 60 proc. - w wieku od 60 do 80 lat, a 80 osób ma mniej niż 30 lat.

10 935 osób zakażonych koronawirusem już wyzdrowiało.

Źródło: CNN

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze