Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Warszawa zapłaci za zrzut ścieków. Mowa o... ponad 10 mln zł!

M.N. 18:15 20 lutego 2020
fot. twitter.com/ACJaworski
Wody Polskie poinformowały warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji o podwyższonej opłacie za zrzut ścieków do Wisły. Do zdarzenia doszło w czasie ubiegłorocznej awarii przesyłu ścieków – poinformował portal tvp.info rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

"PGW Wody Polskie wystawiły dla warszawskiego MPWiK informację o podwyższonej opłacie za zrzut do Wisły ścieków kolektorem burzowym. Wydarzenie miało miejsce w czasie ubiegłorocznej awarii przesyłu ścieków pod dnem rzeki" - można przeczytać w nadesłanej informacji, do której dotarł portal tvp.info.

"W ocenie Wód Polskich oraz organów ochrony środowiska wystąpił zrzut nieoczyszczonych ścieków do rzeki Wisły bez wymaganego pozwolenia wodnoprawnego" - podkreślono.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie poinformowało o naliczeniu podwyższonej opłaty - 10 501 540 zł - za wprowadzanie ścieków do wód bez wymaganego pozwolenia wodnoprawnego. 

Do awarii kolektorów doszło pod koniec sierpnia. Wtedy też rozpoczęto awaryjny zrzut ścieków do Wisły. Rząd zdecydował o budowie zastępczego rurociągu na moście pontonowym. Do czasu jego uruchomienia do Wisły zrzucono ponad 3,5 miliona metrów sześciennych nieczystości. Zastępczy rurociąg działał od połowy września.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze