Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Sejmie może zabraknąć dziś ok. 1/4 posłów PO. Lewica: Budka i Kidawa-Błońska biorą odpowiedzialność za każdą osobę, która...

JJ 11:51 26 marca 2020
Wikimedia Commons, CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), Fot. I, Kpalion
Posłowie Platformy Obywatelskiej i Konfederacji domagali się zwołania na dziś posiedzenia Sejmu w formie tradycyjnej, nie zdalnej. Jak się jednak okazuje, na obradach może zabraknąć nawet… ¼ posłów PO. Posiedzenie w ogóle odbędzie się w bardzo okrojonym składzie.

Sprawie przyjrzał się portal Onet.pl. Dziennikarz tego serwisu, Kamil Dziubka przepytał posłów poszczególnych klubów o prawdopodobną frekwencję na posiedzeniu. I tak na przykład Krzysztof Gawkowski, szef liczącego 49 osób klubu Lewicy, poinformował, że zabraknąć może nawet do 15 osób.

– To są osoby, które przeszły choroby onkologiczne, są po chemioterapii, albo mają partnerów, którzy są chorzy. Jeśli ktoś jest w ciąży, to oczywiście też się nie pojawi- podkreślił polityk. Krzysztof Gawkowski nie szczędził przy tym ostrych słów pod adresem Platformy Obywatelskiej.

– Uważamy, że PO bierze odpowiedzialność za każdą osobę, która w trakcie tego posiedzenia zarazi się koronawirusem. To, co zrobili Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska, jest działaniem antypaństwowym- podkreślił rozmówca Onetu.

Co z samą Platformą Obywatelską, której posłowie najostrzej domagali się posiedzenia w formie stacjonarnej? Anonimowy poseł tej partii przyznał w rozmowie z Onetem, że w Sejmie może dziś zabraknąć ¼ parlamentarzystów tego klubu!

Jeżeli chodzi o Koalicję Polską (PSL-Kukiz’15), na posiedzenie na pewno nie przyjadą Agnieszka Ścigaj oraz Władysław Teofil Bartoszewski. Ta dwójka posłów poddała się bowiem kwarantannie. Rzecznik PSL, Miłosz Motyka poinformował, że oprócz Ścigaj i Bartoszewskiego, można spodziewać się w sumie nieobecności ok. 1/3 posłów – osób starszych i/lub przewlekle chorych.

Nie wiadomo natomiast, jaka będzie liczebność reprezentacji Zjednoczonej Prawicy. Pod kwarantanną przebywa na pewno minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a także minister środowiska, Michał Woś, który niedawno opuścił szpital po zakażeniu koronawirusem. Woś informował, że obecność COVID-19 stwierdzono także u jego żony i córki.

Źródło: Onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze