Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spychalski: Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta

ASy 10:25 14 stycznia 2021
Kinga DudaTwitter/@PiotrZiba11
Informację o tym, że Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy podał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Decyzja, jak podano, ma związek z "nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta". Jej nazwisko zniknęło również z listy społecznych doradców na oficjalnej stronie prezydenta.

- Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta - poinformowała wcześniej w rozmowie z "Wprost" Zofia Romaszewska, doradca etatowy Andrzeja Dudy.

- Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie - dodała.

Na doradcę społecznego Kinga Duda została powołana w sierpniu ubiegłego roku.

Wykształcenie córki prezydenta

Córka prezydenta jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie.

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne" - napisano w informacji. Dodano też, że Duda specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym" - można było przeczytać w jej doradczym biogramie na stronie rządowej.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze