Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzymkowski: Państwo przymykało oczy na działalność Amber Gold, a wręcz falsyfikowało rzeczywistość

mm 8:42 14 stycznia 2021
Sprawa AmberGold nie jest zamknięta - powiedział Tomasz RzymkowskiPAP
Prowadzący program „Polska na dzień dobry” Aleksander Wierzejski gościł dziś posła PiS Tomasza Rzymkowskiego. Komentowano aferę Amber Gold

– Dopóki rządziła Platforma z PSL, nie było komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Powołał ją dopiero PiS – zauważył Tomasz Rzymkowski. Komisja poświęciła na pracę 2,5 roku, zgromadziła największy materiał dowodowy. Szereg osób usłyszała zarzut – dodał.

– Marcin i Katarzyna P. To były wyłącznie „słupy”. Właściwi mocodawcy do tej pory nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności – zauważył.

– Marcin P. prowadził specyficzny mechanizm ekonomiczny. Klienci byli wprowadzani w błąd, że za gotówkę, którą wpłacali do kasy Amber Gold, będzie kupowana równowartość złota. Natomiast Marcin P. miał swój specyficzny parytet złota. Jak zeznał przed komisją, za tysiąc złotych był nabywany jeden czy dziesięć certyfikatów. Nadwyżka finansowa była zaś lokowana w linie lotnicze – przedsięwzięcie, które od początku nie miało jakiejkolwiek racji ekonomicznej – powiedział Rzymkowski. Zdaniem komisji, były to działania wymierzone przeciw narodowemu przewoźnikowi PLL Lot. Ceny dumpingowe stosowane przez OLT Express spowodowały duże straty LOT. O mało co doszłoby do upadku przewoźnika – wyjaśnił.

– Kiedy Marin P. nabył niemieckie linie lotnicze, ABW wskazała, że ma to na celu przyczynienie się do ogłoszenia upadłości PLL LOT, wyeliminowanie go z rynku – stwierdził gość programu. – KNF, mimo braku skuteczności, podejmowała liczne kroki, natomiast zawiniła prokuratura – ocenił.

– Już we wrześniu 2009 r., trzy miesiące po powstaniu Amber Gold, mały skandynawski bank zawiadomił prokuraturę, że Amber Gold to przedsięwzięcie przestępcze. Zrobiła to instytucja prywatna. KNF uczyniła to dopiero w grudniu. Państwo polskie przymykało oczy, a wręcz falsyfikowało rzeczywistość – powiedział Rzymkowski.

– Sprawa AmberGold nie jest zamknięta. Jeśli pojawią się nowe informacje, państwo tę sprawę z pewnością podniesie – zapewnił.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze