Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: W expose szefa MSZ ucieszyło mnie podkreślenie współdziałania władz ws. polityki zagranicznej

M.N. 11:07 21 marca 2018
Telewizja Republika
– W wystąpieniu ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza ucieszyło mnie podkreślenie współdziałania prezydenta, premiera, szefa MSZ i parlamentu w sprawie budowania relacji międzynarodowych - mówił w środę na konferencji w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

Zdaniem prezydenta RP powinniśmy dbać o to, by europejski projekt trwał, w takim kształcie, jaki był mu nadawany przez ojców UE.

– By była to Unia wolnych państw, niepodzielona na wiele prędkości, bez dyktatu silnych; demokratyczna – dodał.

Minister Jacek Czaputowicz w swoim wystąpieniu przedstawił informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku.

Andrzej Duda podkreślił, iż cieszy się, że szef MSZ podkreślił wolę budowania wojskowej współpracy w ramach UE, niemniej trzeba pamiętać, że musi to tworzyć z członkostwem w NATO efekt synergii. – Bardzo wysoko oceniam expose szefa MSZ, zgadzam się z ministrem, cieszę się, że podkreślił zasadę współdziałania, to jest wspólny program – podsumował prezydent.

– Co mnie ogromnie ucieszyło - bardzo silne podkreślenie na samym początku wystąpienia - bardzo ważnego dla mnie elementu polityki zewnętrznej, jaką powinno prowadzić państwo - a mianowicie współdziałania pomiędzy organami prowadzącymi tę politykę - współdziałania prezydenta z premierem, ministrem spraw zagranicznych i kilkukrotnie podkreślana rola parlamentu w budowania tych relacji międzynarodowych, a więc pokazanie całego spektrum władz, które mają tutaj jeden program, które prowadzą spójną, skorelowaną politykę zagraniczną - powiedział prezydent.

– Muszę powiedzieć, że podkreślenie tego uważam za jeden z bardziej wartościowych elementów tego wystąpienia - podkreślił. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze