Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powstaje kolejna wielka fabryka Opla w Gliwicach! Morawiecki: Zapewni ona minimum 300 nowych miejsc pracy!

sm 12:35 19 sierpnia 2019
Fot. Wikimedia Commons/Brücke-Osteuropa
W Gliwicach powstaje nowy zakład Opel Manufacturing Poland, który zapewni minimum 300 nowych miejsc pracy - poinformował w poniedziałek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki. Nowe miejsca pracy i nowe inwestycje w wysokości ponad 1 mld zł to wielka obietnica dla regionu - dodał.

Szef rządu przebywa z wizytą w Gliwicach, gdzie odwiedził zakład Opel Manufacturing Poland. Premier na konferencji prasowej poinformował, że w Gliwicach powstaje nowy zakład Opla, który zapewni minimum 300 nowych miejsc pracy.

 

"Podjęta została decyzja o budowie, tutaj w Polsce, kolejnej wielkiej fabryki samochodów dostawczych - Opla, Peugeota. Wiadomo, że te dwa koncerny się integrują. Peugeot kupił Opla jakiś czas temu" - mówił Morawiecki.

 

Przyznał, że rok czy dwa lata temu były pewne obawy, jak to się dalej potoczy. "Wiadomo, że każda fuzja pomiędzy poszczególnymi dużymi koncernami może skutkować pewnymi zamknięciami części zakładów. Tutaj mamy do czynienia z czymś odwrotnym - jakość pracy polskich pracowników, inżynierów, kadry zarządzającej jest tak wysoka, że ten wielki koncern francuski podjął decyzje nie tylko o kontynuacji produkcji samochodów, ale w szczególności podjął decyzje o rozpoczęciu produkcji samochodów dostawczych" - powiedział premier.

 

Decyzje, które zostały podjęte teraz - jak mówił szef rządu - będą miały skutki jeszcze w roku 2030, 2040. "Nowe miejsca pracy, które tutaj będą utworzone, i nowe inwestycje w wysokości ponad 1 mld zł to wielka obietnica dla tego regionu" - podkreślił Morawiecki. 

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze