Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Polska na dzień dobry”. Węglarz: Pandemia wpływa na kondycję psychiczną

JCz 9:50 23 kwietnia 2021
Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Zdalnie tego nie maCanva
Gościem porannego programu Ilony Januszewskiej „Polska na dzień dobry”, była psycholog Joanna Węglarz. Tematem rozmowy był wpływ zdalnego nauczania na nasze dzieci.

Nauczanie w formie online trwa już rok, od kiedy sytuacja pandemiczna zaczęła się rozwijać. Uczniowie i nauczyciele musieli przestawić się na nowy sposób prowadzenia zajęć. Taki system pracy wpływa na nas wszystkich, a w szczególności na psychikę. Zdaniem gościa do poprawy tej sfery naszego życia, potrzebne są relacje międzyludzkie.

- Pandemia wpływa na kondycję psychiczną nas wszystkich, a szczególnie na dzieci. Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami, zdalnie tego nie ma - mówi Joanna Węglarz.

Zdaniem gościa najgorzej radzą sobie starsze roczniki.

- Im młodsze dzieci, tym bardziej mają ukształtowane relacje w rodzinie. Uczniowie klas 4-8 nie potrafią radzić sobie z utratą relacji wśród rówieśników. Wiele nastolatków zamknęło się psychicznie.

Psycholog podała również rady, które przydadzą się zdającym niedługo matury, dzięki którym będą mogli zapanować nad swoim stresem i obniżyć jego poziom.

- Dobrym sposobem są techniki relaksacyjne. Oddech może nam pomóc wyregulować nasze ciało, nie należy uczyć się przez cały czas. Trzeba pamiętać o tym, aby dotleniać organizm oraz dbać o dobrostan psychiczny - dodaje psycholog.

hh_670

 

Źródło: TvRepublika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze