Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pojazdy Ghost Robotics rozpoczęły służbę w US Air Force

AR 21:34 4 grudnia 2020
Dywizjon jest pierwszą jednostką podlegającą Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych, która wdrożyła tego typu pojazdy.US Air Force
Na Florydzie Baza Tyndall jest pierwszą bazą Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (US Air Force), która wprowadziła do służby roboty kroczące typu V60 Q-UGV.

Półautonomiczne, bezzałogowe pojazdy lądowe (UGV, Unmanned Ground Vehicle) firmy Ghost Robotics mają cztery nogi i są wielkości średniego psa. W listopadzie br. wprowadził je do wyposażenia dywizjon ochrony bazy Tyndall – 325th SFS (Security Forces Squadron). Dywizjon jest pierwszą jednostką podlegającą Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych, która wdrożyła tego typu pojazdy.

Jak zapewnia dowództwo dywizjonu, roboty nie mają zastąpić ani żołnierzy, ani prawdziwych psów w wykonywaniu zadań ochrony. Poszerzą za to możliwości pododdziału wykonując półautonomiczne patrole wybranych obszarów i przemieszczając się po zaprogramowanych wcześniej trasach.

Sterowanie robotami V60 Q-UGV odbywa się z centrum kontroli wirtualnej, które wyposażone zostało przez firmę Immersive Wisdom. Obraz z kamer i innych czujników robotów może być wyświetlany na monitorach oraz tabletach operatorów. Do bezpośredniej kontroli „mechanicznych psów” służą zestawy gogli i kontrolerów rzeczywistości wirtualnej (VR, Virtual Reality), przypominające komercyjne urządzenia tego typu. Roboty zapewniają żołnierzom ochrony bazy dodatkowe „oczy i uszy”. Są też w stanie „zaglądać” w miejsca niedostępne dla ludzi.

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze