Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pinkas: podczas zaprzysiężenia prezydent nie musi mieć maseczki, będzie zachowywał dystans

AKŁ 14:22 4 sierpnia 2020
Prezydent RP Andrzej Duda PAP
W czwartek 6 sierpnia planowane jest Zgromadzenie Narodowe. Andrzej Duda złoży wówczas przysięgę i na drugą kadencję obejmie urząd prezydenta. - Prezydent będzie zachowywał istotny dystans, maseczka przeszkadzałaby podczas przysięgi czy zabierania głosu – ocenił we wtorek Jarosław Pinkas, szef GIS.
O to, czy prezydent podczas zaprzysiężenia powinien mieć maseczkę, Pinkas był pytany na antenie RMF FM. "Prezydent podczas zaprzysiężenia będzie zachowywał dystans i to bardzo istotny, wystarczający, żeby wszyscy, którzy są na sali, mieli poczucie bezpieczeństwa" – powiedział szef GIS.

Dodał, że "parlamentarzyści i zaproszeni goście także będą utrzymywać dystans, choć już nie tak duży, i będą mieli obowiązek założenia specjalnych, bezpiecznych maseczek FFP2". "Tak to ustaliliśmy z panią marszałek Sejmu" – podał.

Planowane środki bezpieczeństwa zakładają, że uczestnicy czwartkowego Zgromadzenia Narodowego będę mieć mierzoną temperaturę, zapewnione zostaną im też rękawiczki i maseczki ochronne. Na galerii sejmowej goście będą zajmowali co drugie miejsce. Kluby poproszone zostały o przekazanie informacji o liczbie uczestników Zgromadzenia.

Pinkas, dopytywany w RMF FM, czy prezydent jest zwolniony z obowiązku noszenia maseczki, stwierdził, że "prezydent maseczki nie powinien mieć dlatego, że pewnie będzie przemawiał i będzie musiał złożyć przysięga i raczej ta maseczka w istotny sposób by przeszkadzała".

Szef GIS akcentował, że noszenie maseczek służy temu, aby zabezpieczyć innych i siebie. "W tej sytuacji epidemiologicznej, jaka jest, to nasz obowiązek społeczny, żeby się dystansować, nosić maseczkę, myć ręce i stosować się do wszystkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego inspektoratu Sanitarnego" – mówił. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze