Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PETYCJA! Andrea Mitchell powinna odpowiedzieć z art. 133 KK za znieważenie narodu. Podpisz apel do Ministra Sprawiedliwości!

sm 21:25 15 lutego 2019
Całą Polskę obiegła 14 bm. wiadomość o tym, że amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell, reprezentująca stację telewizyjną MSNBC, przekazała wielu milionom telewidzów w Stanach Zjednoczonych Ameryki informację, że w czasie powstania w getcie warszawskim w 1943 r. Żydzi „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Jest to haniebne i wyjątkowo kłamliwe pomówienie, które wymaga stosownej kary.

Kare taką wyraźnie przewiduje Kodek Karny, gdzie art. 133 stanowi:

„Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienie wolności do lat 3.”

 

To jest całkiem klarowne sformułowanie ustawodawcy, a więc wyłonionego w demokratycznych wyborach polskiego parlamentu, z 6 czerwca 1997 r., które ciągle obowiązuje.

Wzywamy stosowne władze do szybkiego zareagowania na ten akt spotwarzenia tak polskiego narodu, jak i ówczesnego polskiego rządu na uchodźstwie oraz postawienie przedstawicielki amerykańskich mediów przed sądem, jak przewiduje to Kodeks Karny. Winę potęguje fakt, że Andrea Mitchell przekazała swe kłamstwo olbrzymiej widowni i to w kraju, który jest traktowany jako nasz partner i sojusznik, co jest działaniem wymierzonym także w ten sojusz.


Opluwanie Polski i Polaków przybrało ostatnimi czasy wielkie rozmiary tak w naszym kraju, jak i na świecie; problem narasta lawinowo, ponieważ nawet najgorsze kłamstwa i pomówienia, jak w przypadku red. Andrei Mitchell, nie spotykają się z żadna karą, nawet z ostrą reakcje dyplomatyczną. Są po prostu bezkarne. Nie godzimy się na taką postawę polskiego wymiaru sprawiedliwości i wzywamy do natychmiastowego przeciwdziałania publicznemu znieważaniu Narodu i Rzeczypospolitej z zastosowaniem art. 133 KK.

Podpisani:
Leszek Sosnowski, wydawca i prezes Białego Kruka
Adam Bujak, fotografik i Kawaler Orderu Orła Białego

Klikając w tego linka Państwo również mogą podpisać apel, do czego mocno zapraszamy! https://bialykruk.pl/wydarzenia/apel-do-ministra-sprawiedliwosci-andrea-mitchell-powinna-odpowiedziec-z-art-133-kk-za-zniewazenie-narodu-podpisz

 

 

Źródło: Biały Kruk

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze