Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Parlamentarzyści na Jasnej Górze. Politycy różnych opcji prosili o dobre wypełnianie swojej misji

AS 17:35 2 lutego 2020
Twitter
Kilkudziesięciu parlamentarzystów przybyło na doroczną, trzydziestą pierwszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Spotkanie odbywa się co roku w Święto Ofiarowania Pańskiego.

- Pielgrzymka jest zawierzeniem i siłą dla parlamentarzystów, którzy podejmują decyzje i tworzą prawo, mające wpływ na życie milionów osób w całej Polsce oraz pokazują kierunek, w którym zmierza nasza ojczyzna - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dodała, że na parlamentarzystach spoczywa ogromna odpowiedzialność, a polecenie się opiece Matki Bożej pomaga w przezwyciężeniu trosk, problemów i kłopotów, z którymi ciężko poradzić sobie w pojedynkę.

Posłowie i senatorowie różnych opcji politycznych prosili przede wszystkim o dobre wypełnianie swojej misji parlamentarnej. O wymiarze modlitewnym pielgrzymki mówił krajowy duszpasterz parlamentarzystów, ksiadz Piotr Burgoński. Jak zaznaczył, "przez wstawiennictwo Matki Bożej tu na Jasnej Górze chcemy polecać, modlić się o światło Ducha Świętego i roztropność". Ksiądz Burgoński podkreślił, że pielgrzymujący parlamentarzyści przede wszystkim proszą Boga o wsparcie w swojej pracy.

Centralnym punktem pielgrzymki była msza święta w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze