Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież pisze list do Polaków. Okazją rocznica chrztu Polski

lml 10:39 10 kwietnia 2016
WIKIPEDIA/KOREA.NET/CC BY-SA 2.0
W liście Ojciec Święty zapewnia, że w swojej modlitwie pamięta o "Polsce zawsze wiernej w tym czasie paschalnym, gdy umiłowani synowie i córki tego szlachetnego narodu uroczyście obchodzą piękną 1050. rocznicę chrztu".

Adresatem listu skierowanego do Polaków jest sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolina, który będzie papieskim wysłannikiem na obchodach 1050. rocznicy chrztu Polski. – Chrzest, który w 966. przyjął książę Mieszko I wraz ze swymi najbliższymi, oznaczał początek Państwa Polskiego – napisał Ojciec Święty. W liście czytamy, że "rocznicę tę obchodzą nie tylko chrześcijanie, ale wszyscy Polacy, ciesząc się i spoglądając ufnie w przyszłość". 

Papież wspomniał także o polskich męczennikach i świętych, zaznaczając, że naród polski dał w ciągu wieków wiele oznak cnót chrześcijańskich. W liście wspomniał m.in. o Maksymilianie Kolbe i Faustynie Kowalskiej, a także o Janie Pawle II.

– Jest to właściwa okazja, aby przekazać z naszego serca słowa wdzięczności, gratulacji i zachęty wszystkim Polakom oraz oznajmiamy, że z wielką przyjemnością chcemy uczestniczyć w ich radości i pomnażać ją – napisał Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że „Bóg bogaty w miłosierdzie w ciągu wieków uczynił płodną szlachetną ziemię polską, która zrodziła owoce duchowe” a Polacy "wyróżniali się w tym czasie wiarą, nadzieją i uczynkami miłości".

Źródło: episkopat.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze