Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek: Święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość

AS 11:27 20 maja 2020
Benhur Arcayan [Public domain]
Papież Franciszek powiedział, że święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość. Słowa te padły podczas audiencji generalnej bez udziału wiernych, transmitowanej w streamingu z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim.

Franciszek kontynuował dziś serię katechez poświęconych modlitwie. Powiedział, że piękno i tajemnica stworzenia rodzą w człowieku chęć do modlitwy. Dodał, że modlitwa jest pierwszą siłą nadziei, a kto się modli, z pewnością doświadcza, że nadzieja jest silniejsza od zniechęcenia, a miłość - potężniejsza od śmierci.

Potem papież zwrócił się do wiernych różnych narodów, w tym do Polaków. Przypomniał, że w poniedziałek przypadła setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. - Niech Jego życie, zbudowane na głębokiej, intensywnej i ufnej modlitwie będzie przykładem dla dzisiejszych chrześcijan - mówił.

 

Franciszek podkreślił, że polski papież poprzez swoje zawołanie biskupie "Totus Tuus" zachęcał, by w trudnych chwilach zwracać się do Matki Bożej.

 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze