Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek przyjedzie do Polski?

Adam Sosnowski 7:17 19 października 2018
Fot. Jakub Szymczuk/ prezydent.pl
W 2019 r. będziemy świętować 100-lecie ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między odrodzoną Polską, a Stolicą Apostolską. Z tej właśnie okazji prezydent Andrzej Duda poprosił papieża Franciszka o złożenie w przyszłym roku wizyty w Polsce. „Gdy Ojciec Święty usłyszał tę propozycję, to się uśmiechnął. Jeszcze niczego nie potwierdził, ale zaproszenie ze strony polskiej zostało wystosowane", powiedział prezydent Andrzej Duda.

Korespondencja Adama Sosnowskiego z Watykanu

 

W 2019 r. będziemy świętować 100-lecie ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między odrodzoną Polską, a Stolicą Apostolską. Z tej właśnie okazji prezydent Andrzej Duda poprosił papieża Franciszka o złożenie w przyszłym roku wizyty w Polsce. „Gdy Ojciec Święty usłyszał tę propozycję, to się uśmiechnął. Jeszcze niczego nie potwierdził, ale zaproszenie ze strony polskiej zostało wystosowane", powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

"Spotkanie z Ojcem Świętym przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Jak zawsze, rozmowa była poruszająca. Ojciec Święty Franciszek dopytywał się o Polskę i prosił, aby pozdrowić wszystkich moich rodaków, co tym samym czynię. Papież bardzo miło wspominał także swój pobyt w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży i opowiadał o Krakowie oraz Jasnej Górze. Mówił, że atmosfera w Polsce była wtedy zupełnie niezwykła. Dla Polski rok 2018 jest szczególny z uwagi na 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 40-lecie rozpoczęcia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Warto zwrócić uwagę na to, że u Ojca Świętego w tym roku byłem zarówno ja, jak i pan premier Mateusz Morawiecki, co jest raczej niezwykłe”, mówił prezydent Andrzej Duda po audiencji u Ojca Świętego Franciszka w Watykanie.

 

Ojciec Święty Franciszek jest dobrze poinformowany o sytuacji w Polsce. „Z dużą aprobatą wyrażał się o programie 500+ dla naszych dzieci oraz o innych formach wsparcia wprowadzonych przez nowy rząd. Ja też podkreślałem, jak wiele się zmieniło dzięki temu w polskim społeczeństwie, a zwłaszcza u dzieci, bo polskim rodzinom żyje się teraz lepiej. Ubóstwo wśród dzieci zostało praktycznie zlikwidowane",powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

Prezydent Rzeczypospolitej wręczył papieżowi podczas audiencji niezwykłe prezenty. Był to obraz Jezusa Miłosiernego oraz dwie książki specjalizującego się w tematyce historycznej i papieskiej wydawnictwa Biały Kruk, które ukazały się w języku włoskim: wspaniałego, monumentalnego albumu „Tysiącletni Kraków” Adama Bujaka oraz równoległej biografii o św. Janie Pawle II i św. Siostrze Faustynie Kowalskiej pt. „Apostołowie Bożego Miłosierdzia" autorstwa ks. prof. Jana Machniaka oraz Jolanty Sosnowskiej. 

 

 

Źródło: Biały Kruk

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze