Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek: Jaki jest program życia chrześcijanina? ZOBACZ

AS 14:25 20 stycznia 2019
flickr
– Jest to proste i istotne zalecenie Matki Jezusa, program życia chrześcijanina. Dla każdego z nas, czerpanie ze stągwi jest równoznaczne z zaufaniem Słowu i Sakramentom, aby w naszym życiu doświadczyć łaski Bożej – mówił papież Franciszek na Anioł Pański.

– Woda jest niezbędna do życia, ale wino wyraża obfitość uczty i radość wesela. Przemieniając w wino wodę zgromadzoną w stągwiach używanych do «żydowskich oczyszczeń», Jezus dokonał wymownego znaku: przemienił Prawo Mojżeszowe w Ewangelię niosącą radość – mówił Franciszek. – Słowa, które Maryja skierowała do sług są ukoronowaniem obrazu oblubieńczego z Kany: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Także dzisiaj Matka Boża mówi nam wszystkim: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Te słowa są cennym dziedzictwem, jakie zostawiła nam Matka - mówił papież Franciszek na Anioł Pański. 

– Jest to proste i istotne zalecenie Matki Jezusa, program życia chrześcijanina. Dla każdego z nas, czerpanie ze stągwi jest równoznaczne z zaufaniem Słowu i Sakramentom, aby w naszym życiu doświadczyć łaski Bożej. Wtedy również my, podobnie jak starosta weselny, który spróbował wody zamienionej w wino, możemy wykrzyknąć: «Zachowałeś dobre wino aż do tej pory» - podkreślał Ojciec Święty. 

Źródło: VATICANNEWS.VA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze