Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek: Drzwi wspólnot chrześcijańskich są otwarte, Jezus rodzi się dla wszystkich

AS 19:18 23 grudnia 2018
flickr
– Ewangelia nawiedzenia Maryi u Elżbiety przygotowuje nas na dobre przeżywanie Bożego Narodzenia, mówiąc nam o dynamizmie wiary i miłości. Ten dynamizm jest dziełem Ducha Świętego: Ducha Miłości, który zapłodnił dziewicze łono Maryi i który pobudził ją, aby pospieszyła na służbę swojej starszej krewnej – mówił papież Franciszek w trakcie rozważania prze modlitwą Anioł Pański.

Papież Franciszek podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański odniósł się do opisanego przez Łukasza spotkania Maryi z Elżbietą – Wydarzenie to pomaga nam odczytać w bardzo szczególnym świetle tajemnicę spotkania człowieka z Bogiem. Jest to spotkanie, które nie dokonuje się poprzez niesamowite cuda, ale raczej w duchu wiary i miłości. Maryja jest istotnie błogosławiona, ponieważ uwierzyła: spotkanie z Bogiem jest owocem wiary – powiedział.

– Natomiast Zachariasz, który nie uwierzył, pozostał głuchy i niemy, aby wzrastać w wierze podczas długiego milczenia. Bez wiary pozostajemy nieuchronnie głusi na pocieszający głos Boga; i nie potrafimy wypowiedzieć słów pociechy i nadziei naszym braciom. Z kolei wiara karmiona jest miłością - mówił Franciszek.  

–  Ewangelia nawiedzenia Maryi u Elżbiety przygotowuje nas na dobre przeżywanie Bożego Narodzenia, mówiąc nam o dynamizmie wiary i miłości. Ten dynamizm jest dziełem Ducha Świętego: Ducha Miłości, który zapłodnił dziewicze łono Maryi i który pobudził ją, aby pospieszyła na służbę swojej starszej krewnej – dodawał. 

– Jest to dynamika pełna radości, jak to widzimy w spotkaniu między dwiema matkami. Znalazła ona swój wyraz w hymnie radosnego uniesienia na cześć Pana, który dokonuje wielkich rzeczy z tymi maluczkimi, którzy Mu ufają - podkreślał Ojciec Święty. 

– Pragnę powiedzieć wszystkim: drzwi wspólnot chrześcijańskich są otwarte, Jezus rodzi się dla wszystkich i wszystkim przynosi miłość Ojca - dodał. 

Źródło: VATICANNEWS.VA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze