Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek apeluje: Rozróżniajcie imigrantów od uchodźców

ds 19:55 1 listopada 2016
Papież Franciszek podczas wizyty w KoreiFLICKR.COM/Republic of Korea/CC BY-SA 2.0
– Nie powinniśmy bać się migrantów, bo Europa powstała w wyniku stałej integracji kultur – powiedział Ojciec Święty podczas podróży ze Szwecji do Rzymu.

Papież apelował o rozróżnianie imigrantów od uchodźców i zaznaczał, że w na starym kontynencie istnieje potrzeba integracji wszystkich migrantów.

– Migrant powinien być traktowany zgodnie z pewnymi regułami, bo migracja jest prawem, ale bardzo uregulowanym. Uchodźca zaś pochodzi z miejsc, gdzie jest strach, głód, straszna wojna i zgodnie ze swym statusem potrzebuje opieki i pracy –  mówił papież.

– Co myślę o krajach, które zamykają granice? Uważam, że w teorii nie można zamknąć serca przed uchodźcą. Jest także ostrożność rządzących, którzy muszą być bardzo otwarci w ich przyjmowaniu, ale także brać pod uwagę to, jak ich rozmieścić, bo uchodźcę nie tylko należy przyjąć, ale należy go zintegrować – dodał Franciszek.

– Jeśli kraj ma zdolność integrowania, niech robi tyle, ile może. Jeśli zaś inny kraj ma większe zdolności, niech robi więcej, zawsze z otwartym sercem. Nie jest ludzkie zamykanie drzwi, nie jest ludzkie zamykanie serca i w długiej perspektywie za to się płaci, płaci się politycznie" - powiedział papież. Zaznaczył zarazem, że płaci się też politycznie za "nieostrożność w rachunkach i przyjmowanie więcej migrantów, niż można zintegrować – oznajmił.

Źródło: gosc.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze