Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ojciec Święty: wykorzystajmy czas Wielkiego Postu do wewnętrznego oczyszczenia

am 16:26 10 marca 2019
Papież zaapelował, by wykorzystać czas Wielkiego Postu do wewnętrznego oczyszczenia, które pozwoli odczuć obecność Boga w naszym życiu. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.

W krótkiej katechezie Ojciec Święty nawiązał do opisanej przez św. Łukasza Ewangelistę sceny kuszenia Jezusa przez diabła na pustyni. Powiedział, że obecnie ludzie narażeni są na podobne pokusy. 

– Dążąc do zaspokojenia własnej próżności, można stracić godność i ulec bożkom pieniądza, sukcesu i władzy – mówił Franciszek. Dodał, że zamiast ulegać iluzjom, iż osiągniemy w ten sposób szczęście, należy skupić się na życiu wewnętrznym, wierze w Boga i Jego miłosierdzie. 

Po modlitwie papież życzył wiernym, by Wielki Post przyniósł im oczekiwane owoce. W niedzielę o 16.00 papież i pracownicy Kurii rzymskiej rozpoczynają w Aricci pod Rzymem rekolekcje. Potrwają one do piątku, a prowadzić je będzie na prośbę Franciszka opat benedyktyńskiego opactwa w Toskanii Bernardo Francesco Maria Gianni.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze