Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ojciec Święty: Dla nas, chrześcijan, niebo nie jest już odległe, oddzielone od ziemi

AS 15:20 26 grudnia 2019
Benhur Arcayan [Public domain]
– Uczy on nas głoszenia Chrystusa poprzez gesty braterstwa i ewangelicznej miłości. Jego świadectwo, osiągające swój szczyt w męczeństwie, jest źródłem inspiracji dla odnowy naszych wspólnot chrześcijańskich - podkreślił w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” papież Franciszek.

– Dla nas, chrześcijan, niebo nie jest już odległe, oddzielone od ziemi: w Jezusie Niebo zstąpiło na ziemię. I dzięki Niemu, z mocą Ducha Świętego, możemy podjąć wszystko, co ludzkie i ukierunkować ku Niebu tak, aby naszym pierwszym świadectwem był właśnie nasz sposób bycia ludźmi, styl życia ukształtowany na wzór Jezusa: łagodnego i odważnego, pokornego i szlachetnego, wyzbytego przemocy i mocnego – powiedział papież Franciszek. 

– Uczy on nas głoszenia Chrystusa poprzez gesty braterstwa i ewangelicznej miłości. Jego świadectwo, osiągające swój szczyt w męczeństwie, jest źródłem inspiracji dla odnowy naszych wspólnot chrześcijańskich - dodał. 

– Są one powołane, by stawały się coraz bardziej misyjne, dążące do ewangelizacji, zdecydowane, by dotrzeć do ludzi na peryferiach egzystencjalnych i geograficznych, gdzie jest więcej pragnienia nadziei i zbawienia. Wspólnot, które nie idą za logiką światową, nie stawiają w centrum siebie, własnego obrazu, lecz jedynie chwałę Boga i dobro ludzi, zwłaszcza maluczkich i ubogich - mówił Ojciec Święty. 

Źródło: VATICANNEWS.VA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze