Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Na czym polega prawdziwa wiara chrześcijańska? Piękna homilia abpa Jędraszewskiego!

AS 18:51 20 stycznia 2020
Telewizja Republika
– Jakże wielki jest człowiek, który wpatrzony w tajemnicę Jezusa Chrystusa odkrywa w Nim pełną prawdę o sobie i Bogu. Jakże nieszczęsny jest człowiek, który odrzucając Jezusa Chrystusa nie wie kim jest, skąd się wywodzi i dokąd zmierza - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z okazji spotkania opłatkowego rodzin i małżeństw Archidiecezji Krakowskiej w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

– Wiara chrześcijańska polega nie tylko na tym, by wierzyć, że Jezus przyjął ludzką naturę, będąc bratem każdej i każdego z nas. Chrześcijaństwo polega na tym, by przyjąć jako prawdziwe to świadectwo, które dał Jan Chrzciciel o Jezusie z Nazaretu w chwili Jego chrztu w Jordanie: On jest prawdziwe Synem Bożym. Chrześcijanie pierwszych wieków wiedzieli, że cesarz nie jest synem Boga, nie zasługuje na boską cześć i wybierali męczeństwo - zaznaczył metropolita. 

– Odnieść zwycięstwo nad światem to uwierzyć w pełną prawdę o Jezusie Chrystusie, prawdziwym Bogu i prawdziwym człowieku. Tej prawdy chrześcijanie będą bronić jako największej świętości, o niej świadczyć i dla niej oddać własne życie - dodał. 

– Współczesność to czas wielkiego zagubienia i podważania oczywistych prawd o człowieku, w myśl groźnych ideologii. Przez odrzucenie prawdy o Jezusie Chrystusie, Bożym Synu, brakuje obiektywnego porządku wartości, a człowiek usiłuje postawić się na miejscu Boga, rozgłaszając fałsz. Tylko człowiek wpatrzony w Jezusa ma nadzieję na wieczne zbawienie - podkreślił arcybiskup. 

– Jakże wielki jest człowiek, który wpatrzony w tajemnicę Jezusa Chrystusa odkrywa w Nim pełną prawdę o sobie i Bogu. Jakże nieszczęsny jest człowiek, który odrzucając Jezusa Chrystusa nie wie kim jest, skąd się wywodzi i dokąd zmierza  - dodał. 

Źródło: diecezja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze