Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Modlitwa różańcowa z udziałem papieża. "Oświeć umysły mężczyzn i kobiet nauki, by znaleźli odpowiednie rozwiązania, by wygrać z chorobą"

AS 19:15 30 maja 2020
Benhur Arcayan [Public domain]
Papież Franciszek odmówił w sobotę w Ogrodach Watykańskich modlitwę różańcową w intencji zakończenia pandemii koronawirusa. Modlił się za zmarłych i za personel medyczny. Watykan połączył się telemostem z ponad 40 sanktuariami na świecie, w tym z Jasną Górą w Częstochowie.

W spotkaniu modlitewnym przed grotą Lourdes uczestniczyło około 100 osób, wśród nich przedstawiciele grup zawodowych zaangażowanych w walkę z Covid-19 i osoby, które ucierpiały z powodu tej choroby.

 

Papież modlił się do Matki Bożej o "uwolnienie od wszelkiego niebezpieczeństwa". "Spraw, aby Ojciec Miłosierny interweniował swą wszechmogącą ręką, by uwolnić nas od tej straszliwej pandemii tak, by życie mogło powrócić w spokoju na codzienne tory", "by powrócił horyzont nadziei i pokoju" - mówił Franciszek.

 

Prosił o pocieszenie dla tych, którzy opłakują swych bliskich zmarłych; "pochowanych czasem w sposób, który rani duszę" - dodał.

 

Modlił się o wsparcie tych, którzy przeżywają niepokój o przyszłość z powodu konsekwencji pandemii dla gospodarki i pracy.

 

"Chroń lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, cały personel medyczny, wolontariuszy, którzy w tym okresie kryzysu są na pierwszej linii i narażają swoje życie, by ratować życie innych" - podkreślił papież. Modlił się za przedstawicieli duchowieństwa towarzyszących chorym.

 

"Oświeć umysły mężczyzn i kobiet nauki, by znaleźli odpowiednie rozwiązania, by wygrać z chorobą" - modlił się Franciszek.

 

 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze