Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michałek: To Sejm jest wiodącą siłą w parlamencie

A.N 8:26 13 listopada 2019
Telewizja Republika
Gościem Ilony Januszewskiej w porannym pasmie Telewizji Republika była Iwona Michałek, wiceminister edukacji narodowej.

We wtorek odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu i Senatu. Wybrano także marszałków obu Izb. W Izbie Wyższej nieznaczną przewagę zyskał blok opozycyjny. Odniosła się do tego Iwona Michałek:

– Będzie na pewno trudniej. Nie załamywałabym rąk, uważam, że to Sejm jest wiodącą siłą w parlamencie – wskazywała. 

– To Sejm tworzy ustawy. Oczywiście Senat powinien się nad nimi pochylić. Na pewno będzie wolniej. Będą próby spowolnienia, ale ostatecznie ustawa zawsze wraca do Sejmu – dodała wiceminister.

 Wskazała też, że zaistniała sytuacja nie jest problemem dla Zjednoczonej Prawicy:

– To nie jest problem. To pewne utrudnienie. Problemy trzeba rozwiązywać. Musimy się do tego przyzwyczaić, że w Senacie będzie czasami obstrukcja – powiedziała.

 Wiceminister skomentowała także decyzję Lidii Staroń, która wbrew wcześniejszym spekulacjom, nie poparła kandydatury Stanisława Karczewskiego na marszałka Senatu:

–  To indywidualistka. Nie poddaje się rożnego typu presjom i namowom. Nie spodziewałam się, że zagłosuje inaczej – zaznaczyła.

 Mówiąc o nowym marszałku Izby Wyższej podkreśliła, że jego wystąpienie wskazuje na duże emocje:

– Nie znam tego pana. Pierwsze jego wystąpienie zapowiada emocje w Senacie. Tego się obawiam.

 Gość Telewizji Republika odniosła się również do wystąpienia Andrzeja Dudy:

 – Bardzo podobało mi się wystąpienie pana prezydenta. Zwrócił uwagę na to, że w parlamencie są przedstawiciele wszystkich Polaków. 

 Skrytykowała zachowania niektórych nowo zaprzysiężonych parlamentarzystów. Przypomnijmy, że jedna z posłanek w trakcie składania ślubowania rozwinęła szalik z napisem „Konstytucja”:

 – Sejm nie jest miejscem na takie wystąpienia. Jeśli ktoś chce robić teatrzyk, to niech robi to w miejscu do tego przeznaczonym. Jestem oburzona takim zachowaniem. – powiedziała.

 Iwona Michałek zapewniła, że rząd Zjednoczonej Prawicy pracuje nad kolejnymi projektami i chce wprowadzać nowe, dobre dla Polski zmiany:

 – Projekty poprzedniej kadencji to projekty, które zmieniły Polskę. Teraz trzeba znaleźć rozwiązania, które utrwalą te zmiany i wprowadzą rozwiązania dla grup, które wciąż na zmianę czekają. – podkreśliła.

 – Musimy podtrzymać wszystkie socjalne projekty, które trafiły do społeczeństwa.  Musimy popchnąć Polskę w kierunku większej innowacyjności gospodarki. – dodała.

 Wiceminister poruszyła także temat wyborów prezydenckich:

– Opozycja ma problem. Z pewnością każde grupowanie opozycyjne wystawi swojego kandydata.  (…) Tusk nikogo nie ocalił, nie przyjechał na białym koniu. To człowiek, dla którego chyba Polska mało znaczy. – zauważyła.

– My mamy swojego świetnego kandydata i będziemy wszyscy ciężko pracować, żeby druga kadencja miała miejsce. – zapewniła.

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze