Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maląg: trwają prace nad planem działania podczas drugiej fali epidemii

A.N. 7:49 4 sierpnia 2020
Epidemiolodzy przewidują, że druga fala epidemii koronawirusa może nadejść jesienią.PAP/Marcin Obara
W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje zespół mający opracować plan działania w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom koronawirusa przed nadejściem drugiej fali epidemii – powiedziała PAP szefowa resortu Marlena Maląg.
Prace prowadzone w ministerstwie przez powołany do tego zespół mają być ukierunkowane zwłaszcza na działania na rzecz niepełnosprawnych, starszych i dzieci pozostających w pieczy zastępczej.

Maląg podkreśliła, że priorytetem rządu jest zdrowie i życie Polaków i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.

"Zdajemy sobie sprawę, że pandemia odbiła się na codziennym życiu wielu rodzin, dlatego staramy się działać wyprzedzająco" – zaznaczyła.

Zwróciła jednocześnie uwagę na dotychczasowe działania rządu we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które jej zdaniem pozwoliły rodzinom w ostatnich miesiącach bezpiecznie przejść przez trudny czas.

W tym kontekście wskazała na instrumenty tarczy antykryzysowej. Według niej sprawiły one, że uratowano "kilka milionów miejsc pracy, zapewniając rodzinom poczucie bezpieczeństwa". Przypomniała, że w tym celu do przedsiębiorców trafiło ponad 123 mld zł.

"Kolejne 166 mld zł przeznaczyliśmy na wypłatę dodatku solidarnościowego dla osób, które wskutek pandemii utraciły zatrudnienie" – dodała.

Minister wskazała również na nieprzerwaną realizację wszystkich programów społecznych, tj. "Rodzina 500 plus", "Dobry start" czy też trzynaste emerytury.

"Nasze programy społeczne w tym trudnym okresie nabierają szczególnego znaczenia, dlatego gwarantujemy ich realizację" – zapewniła. (PAP)

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze