Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz o katastrofie smoleńskiej: zostały znalezione ślady materiałów wybuchowych

JD 19:30 4 grudnia 2020
Antoni Macierewiczcommons.wikimedia.org/EU2017EE Estonian Presidency
Gościem programu 10/04/2010. Fakty był Antoni Macierewicz. Tematem rozmowy były działania podjęte przez komisję Millera.

- Wyobraźcie sobie państwo, ginie cała polska elita [...] dzieje się to w Rosji w tajemniczych okolicznościach - powiedział Antoni Macierewicz

- Jest dokument z komisji Millera z września 2010 roku, w którym okazuję się, że niektórzy członkowie komisji Millera domagali się żeby takie badania rzeczywiście przeprowadzić - wyjaśnia Macierewicz.

Antonii Macierewicz zacytował słowa jednego z członków komisji:

- Do końca nie jesteśmy pewni czy wykonaliśmy pracę na wraku w moim przekonaniu - mówi członek komisji Millera - pewnych rzeczy nie wykonaliśmy. By móc zweryfikować naszą hipotezę ewentualnego wybuchu, musimy dokonać ponownej analizy wraku. 

Polityk relacjonował, jak wyglądały prace w komisji:

- Tego najlepszym przykładem jest pan Lasek, który nigdy nie był w Smoleńsku, który nie nie zajmował się rzeczywistą analizą i badaniem tego dramatu.

- Badaliśmy w Instytucie Lotnictwa, w WAT, a także w wielu innych miejscach kwestię eksplozji. […] W laboratoriach w USA i UK Potwierdzono, że na fragmentach samolotu zostały znalezione dowody, iż został on rozerwany eksplozją. Zostały znalezione ślady materiałów wybuchowych - podsumował polityk.

- Analiza parametrów lotu pokazuje, że katastrofa zaczęła się 100 m wyprzedzających tę słynną brzozę - zakończył Macierewicz.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze