Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lublin: aresztowano rodziców 5-tygodniowego chłopca. Próbowali zabić swojego synka

JJ 13:50 30 stycznia 2021
Agnieszka Kępka, rzecznik prasowa lubelskiej prokuratury poinformowała o zarzutach dla rodziców i babki dzieckaFot. PAP/Wojciech Pacewicz
Dwoje obywateli Bułgarii zostało aresztowanych w Lublinie pod zarzutem usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń swojego 5-tygodniowego synka. Niemowlę w ciężkim stanie jest pod opieką lekarzy w szpitalu – poinformowała w sobotę prokuratura.

Stan niemowlęcia polepszył się

Prokuraturę powiadomili lekarze ze szpitala w Lublinie, do którego w czwartek trafiło 5-tygodniowe niemowlę, chłopczyk, w bardzo ciężkim stanie. Miał głównie obrażenia głowy – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

– Dziecko było w bardzo ciężkim stanie, teraz jego stan jest lepszy – zaznaczyła Kępka.

Rodzice chcieli zabić chłopca

Jak ustalili śledczy sprawcami są rodzice, obywatele Bułgarii, 22-letnia Apanasca R. oraz 27-letni Sasho M. Chcieli oni zabić swoje dziecko.

– Prokurator zarzucił im, że działając w zamiarze pozbawienia życia syna, co najmniej dwukrotnie uderzyli jego głową o twarde podłoże powodując złamania kości czaszki, krwiak przymózgowy, co spowodowało u dziecka chorobę zagrażającą życiu – powiedziała Kępka.

Rodzice aresztowani, zarzuty także dla babki

Zarzut nieudzielenia pomocy dziecku znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia, postawiono jego babce 42-letniej Sevdzan V.

Rodzice dziecka zostali aresztowani na trzy miesiące. Babka objęta została dozorem policji.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze