Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraska: szczepionka przeciw COVID-19 w styczniu 2021

JK 11:08 9 września 2020
Koronawirus w Polsce. PAP
- Wiele firm pracuje nad szczepionką przeciw koronawirusowi. Termin jej pojawienia się pod koniec grudnia lub na początku stycznia może być dotrzymany - ocenił w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Szczepionka musi być nie tylko skuteczna. ale i bezpieczna - dodał.

Wiceminister był pytany, o optymistycznie brzmiące oceny, że jest szansa na szczepionkę przeciw koronawirusowi jeszcze w tym roku.

"Są informacje, że na przełomie roku ta szczepionka może się pojawić, aczkolwiek dzisiaj pojawiła się troszkę niepokojąca informacja od jednej firmy farmaceutycznej, że testy są troszkę wstrzymane. Ale wiemy, że wiele różnych firm pracuje nad tą szczepionką, więc myślę, że ten termin koniec grudnia, początek stycznia będzie dotrzymany i szczepionka się pojawi na naszym rynku" – powiedział minister.

"To bardzo ważne, abyśmy zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, bo to jedyna metoda, by przerwać łańcuch epidemiologiczny, aby wyrwać się z infekcji, którą mamy niestety w naszym kraju" – dodał.

Wyraził nadzieję, że szczepionka, która się pojawi, będzie nie tylko szczepionką skuteczną, ale i bezpieczną. "To ważne, żeby wszyscy mieli przeświadczenie, że po zaszczepieniu nie wystąpią żadne inne objawy uboczne" – powiedział.

Dlatego – jak wyjaśniał – choć wszystkim zależy na szybkim wyprodukowaniu szczepionki, konieczne jest przeprowadzenie "wielu różnych faz produkcji, by była ona bezpieczna".

Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas mówił we wtorek, że prowadzone są działania, żeby szczepionka na koronawirusa była dostępna dla tych Polaków, którzy będą chcieli się zaszczepić. Ocenił, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie ona dostępna na rynku.

koronawirus_6_670

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze