Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kard. Nycz: Uczmy się tej miłości Boga i ludzi, która jest największym przykazaniem Ewangelii

AS 20:10 1 kwietnia 2018
twittter
Kardynał Kazimierz Nycz powiedział homilii w Niedzielę Wielkanocną powiedział: - ,,To jest najważniejsze święto Kościoła i wszystkie inne święta nie miałyby sensu, gdyby na końcu Chrystus nie wziął na swoje ramiona krzyża i nie zmartwychwstał''.

- Tym razem tu, w tej katedrze obchodzimy niewątpliwie dzisiaj najważniejszy dzień w roku liturgicznym Kościoła.  Przeszliśmy z Jezusem Chrystusem przez jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Przeszliśmy ze śmierci do życia. To jest jego Pascha, (...) to jest nasza Pascha - powiedział kardynał. 

- To jest najważniejsze święto Kościoła i wszystkie inne święta nie miałyby sensu, gdyby na końcu Chrystus nie wziął na swoje ramiona krzyża i nie zmartwychwstał - podkreślił.

- Czy widać po naszym życiu, że jesteśmy ludźmi zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, który nam otworzył bramy do nieba i żyjemy na tym świecie wiedząc, że nasze życie tu się nie kończy? - zapytał metropolita. 

Kardynał Nycz mówił, że w Słowie Bożym liturgii, której jest czytane w niedzielę wielkanocną można usłyszeć słowa kerygmatu apostolskiego- W tym kerygmacie przewodniczy św. Piotr - pierwszy pośród apostołów i skała, na której Chrystus budował i buduje swój Kościół - głosi prawdę o zmartwychwstaniu, głosi nie ideologię i nie ideę zmartwychwstania, ale głosi (...) proste fakty, bo to jest istota kerygmatów. Głosi prawdę, że Jezus był namaszczony i Bóg był z Nim.

 - Pytamy nie raz, co to jest miłość. Wśród wielu odpowiedzi, które słyszymy na to pytanie jest jedna przypisywana Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II - to spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi. (...) przemókł do głębi serca tą odrobiną, tym drobnym deszczem łaski bożej, która przenika każdego z nas - powiedział. 

- Ważne jest to, abyśmy byli ludźmi, którzy pozwolą się zrosić tą miłością, którą daje Zmartwychwstały, i to pozwolą zrosić się aż do głębi naszego serca; zrosić tą miłością nasze rodziny, zrosić tą miłością wszystkie miejsca, w których jesteśmy jako świadkowie Zmartwychwstałego, jako chrześcijanie (...) Uczmy się tej miłości Boga i ludzi, która jest największym przykazaniem Ewangelii  - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze