Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW informuje o zmiennej pogodzie. Opady deszczu i śniegu

IO 8:21 4 marca 2021
Fot. Canva
Od czwartku szykuje się zmiana pogody. Do Polski napłynie chłodny front, który przyniesie przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na północy i w górach śniegu. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północy kraju do 11-12 stopni na południowym zachodzie.
Jak przekazało IMGW, od czwartku z północy do Polski napływać zacznie chłodna, arktyczna masa powietrza. Przyniesie ona deszcz, który w trakcie dnia przechodzić będzie w deszcz ze śniegiem, a na północy również w śnieg.
- W kraju będzie przeważnie duże zachmurzenie, ale od do czasu do czasu gdzieniegdzie pojawi słońce - powiedział rzecznik prasowy IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Dodał, że synoptycy przewidują opady w całym kraju.

- Na południu Polski może padać przelotny deszcz, w centrum śnieg z deszczem, a na samej północy i w górach śnieg - wyjaśnił Walijewski.

Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północy i północnym -wschodzie, a w centrum od 4 do 6 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na południu, w województwie wielkopolskim, na ziemi łódzkiej i Kielecczyźnie. Tam termometry pokażą od 7 do 9 stopni Celsjusza.

- Najcieplej będzie na południowym - zachodzie, w województwie opolskim, dolnośląskim, śląskim i częściowo w małopolskim, bo 11-12 stopni Celsjusza - poinformował rzecznik.

Wiar będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Natomiast w górach silniejszy - w porywach osiągnie tam prędkość do 70 km/h. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze