Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francuscy parlamentarzyści: Otworzyć kościoły i szanować wolność wyznania

DW 14:31 14 listopada 2020
Francuscy parlamentarzyści: Otworzyć kościoły i szanować wolność wyznaniapexels.com
Francuscy parlamentarzyści zaapelowali do premiera Francji w sprawie poszanowania wolności wyznania i otwarcia kościołów dla wiernych. Zostały one zamknięte w ramach lockdownu. Francuscy katolicy domagają się wznowienia sprawowania Mszy świętej.

Czterdziestu sześciu parlamentarzystów Francji podpisało się pod apelem zatytułowanym: "Panie premierze, proszę wysłuchać katolików!".

Politycy chcą otwarcia kościołów dla wiernych w imieniu wolności wyznania. Według nich świątynie odgrywają istotną rolę w życiu społecznym, podobnie jak szkoły i niektóre sklepy, które pozostały otwarte pomimo lockdownu.

Wielu katolików we Francji poparło apel na portalach społecznościowych.

faa_670_01

W apelu zwrócono uwagę, że od czasu pierwszej fali koronawirusa nie wykryto nowych ognisk patogenu w kościołach. Potwierdziła to Rada Naukowa doradzająca rządowi w sprawie Covid-19.

Członkowie parlamentu są oburzeni postawą rządu, który nie podjął do tej pory dialogu z przedstawicielami wspólnot religijnych w sprawie otwarcia świątyń.

Tydzień temu Rada Stanu stwierdziła natomiast, że francuskie MSW musi pilnie doprowadzić do dyskusji z przedstawicielami wspólnot religijnych w sprawie stopniowego zniesienia zakazu celebracji.

Źródło: Parlament Francji

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze