Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Franciszek znów apeluje o skromne życie duchownych. "Nie wystarczą śluby zakonne, by być ubogim"

lml 16:34 27 listopada 2016
FLIKCR/ALETEIA IMAGE DEPARTMENT/ CC BY-SA 2.0
„W wierności charyzmatowi nowe spojrzenie na ekonomię” – to tytuł sympozjum zorganizowanego przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie. Z tej okazji papież Franciszek napisał list do uczestników, w którym ponownie apeluje o skromne życie duchownych.

– Nie wystarczą śluby zakonne, by być ubogim. Nie wystarczy okopać się za deklaracją, że nic nie posiadam, bo jestem zakonnikiem czy zakonnicą, jeśli mój instytut pozwala mi zarządzać i cieszyć się wszystkimi dobrami, których pragnę i kontrolować cywilne fundacje, powołane, by wspierać jego działalność, unikając w ten sposób kontroli ze strony Kościoła. Ile osób konsekrowanych wciąż myśli dzisiaj, że prawa ekonomii są niezależne od wszelkiej refleksji etycznej? – napisał w liście, skierowanym do uczestników sympozjum, Ojciec Święty.

– Roztropność chrześcijańska pozwala odróżnić wilka od owcy, bo jest wiele wilków przebranych za owce, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą pieniądze – podkreślił, oczekując przy tym od duchownych, by byli "roztropni jak węże i nieskazitelni jak gołębie". 

Źródło: pl.radiovaticana.va, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze