Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Franciszek mocno! "Taka postawa nie jest chrześcijańska. To jest herezja"

AS 16:11 8 października 2019
flickr
- Nie zamykajmy się w swoich przekonaniach, ponieważ wpadniemy w pułapkę ideologii. Nie należy przechodzić od wiary do ideologii - mówił papież Franciszek w homilii wygłoszonej przez Papieża podczas porannej Mszy w Domu św. Marty.

– Nie zamykajmy się w swoich przekonaniach, ponieważ wpadniemy w pułapkę ideologii. Nie należy przechodzić od wiary do ideologii - mówił papież Franciszek. 

– Jonasz jest uparty w swoich przekonaniach dotyczących wiary, a Pan jest uparty w swoim miłosierdziu: nigdy nas nie zostawia, aż do końca puka do drzwi naszego serca, stoi przy nim. Jonasz był uparty, ponieważ przyjmował wiarę pod pewnymi warunkami – stwierdził Ojciec Święty. 

– Jest typem takiego chrześcijanina pod warunkiem, że chrześcijaninem stawiającym warunki. "Jestem chrześcijaninem pod warunkiem, że sprawy ułożą się w ten sposób." Nie, nie, taka postawa nie jest chrześcijańska. To jest herezja. Nie może tak być. Chrześcijanie, którzy stawiają warunki Bogu, ci którzy stawiają warunki wierze i działaniu Boga - dodał. 

Źródło: VATICANNEWS.VA

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze