Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Franciszek mocno o aborcji! ,,To jest jak wynająć płatnego zabójcę, by rozwiązać problem''

AS 13:20 10 października 2018
wikimedia.org
– Jak można mówić, że akt, który likwiduje niewinne i bezbronne życie w jego rozkwicie może być terapeutyczny, cywilizowany czy ludzki? Pytam was: czy słuszne jest eliminowanie życia ludzkiego, by rozwiązać jakiś problem - powiedział papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie.

– Całe zło uczynione na świecie streszcza się następująco: to pogarda dla życia. Życie jest atakowane przez wojny, przez organizacje wyzyskujące człowieka. Czytamy w gazetach albo widzimy w telewizji spekulacje nad stworzeniem, mentalność odrzucenia, wszystkie systemy, które podporządkowują ludzką egzystencję kosztom możliwości, podczas gdy skandalicznie dużo osób żyje w stanie niegodnym człowieka – powiedział papież Franciszek. 

–   Jak można mówić, że akt, który likwiduje niewinne i bezbronne życie w jego rozkwicie może być terapeutyczny, cywilizowany czy ludzki? Pytam was: czy słuszne jest eliminowanie życia ludzkiego, by rozwiązać jakiś problem - podkreślił Ojciec Święty. 

–  To jest jak wynająć płatnego zabójcę, by rozwiązać problem - mówił papież. 

 Przemoc i odrzucanie życia  rodzą się w gruncie rzeczy ze strachu. Przyjęcie drugiego człowieka jest wyzwaniem dla indywidualizmu - dodał Franciszek.  

Źródło: Media // Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze