Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dużo turystów nie przestrzega zasad bezpieczeństwa

RO 18:17 5 sierpnia 2020
Plaża - zdjęcie ilustracyjneWikimedia Commons
W nadmorskim Świnoujściu (Zachodniopomorskie) turystów nie brakuje, ale z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa spowodowanych koronawirusem jest kiepsko. Poza plażą większość gości ich nie przestrzega.

Mimo koronawirusa Świnoujście cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów - powiedziała w środę PAP Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu. Z pewnością wpływ na to ma fakt, że ten bałtycki kurort ma dobrą bazę noclegową oraz wiele atrakcji poza plażą i kąpielami w morzu - dodała.

Na samej plaży, która jak na polskie warunki jest wyjątkowo szeroka i długa łatwiej zachować bezpieczną odległość pomiędzy plażowiczami, nawet bez konieczności odgradzania się parawanami - dodała Lachowska.

Jak wskazuje jednak, podobnie jak w innych miejscowościach wypoczynkowych także w Świnoujściu, szczególnie poza plażą większość turystów nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. Na promenadach nie zachowywane są bezpieczne odległości, mało kto też nosi tam maseczkę - wymienia.

"Czekamy na decyzje rządu, które umożliwią prowadzącym sklepy, lokale gastronomiczne itp. faktyczne egzekwowanie noszenia maseczek przez klientów, którzy chcą korzystać z ich obiektów" - powiedział PAP prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Jak kontynuuje, "życie pokazuje, że sam nakaz, wywieszenie na drzwiach kartki z informacją nie wystarczą. Podobnie w przypadku policji czy strażników miejskich. W tej chwili nie mają oni podstaw prawnych do karania osób bez maseczek. Każdy może odmówić przyjęcia mandatu, a jak donoszą media sprawy kierowane w tej kwestii do sądów są przez nie odrzucane" - dodał Żmurkiewicz.

Źródło: Portal samorządowy

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze