Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Marek Jędraszewski zaprasza do wspólnej refleksji online nad Drogą Krzyżową.

sm 10:53 10 kwietnia 2020
ą to ciężkie i paradoksalne momenty, kiedy podczas Wielkiego Postu serca wielu z nas rwą się do tego, aby iść do kościoła i w skupieniu oraz modlitwie przygotować się do przeżycia Męki Pańskiej, a następnie Jego radosnego Zmartwychwstania. Niestety, ten rok jest inny. Jest to smutny widok, gdy nagle widać puste kościoły. Oznacza to jednak, że do Świąt Wielkanocnych tym razem musimy się przygotować inaczej. Dlatego abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich do tego, aby razem z nim odbyć Drogę Krzyżową online.

Metropolita krakowski przygotował w tym celu cykl 14 nagrań, a każde z nich odpowiada jednej ze stacji Drogi Krzyżowej. Z uwagi na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oprócz Męki Pańskiej tematem przewodnim tych refleksji jest nauka polskiego papieża.

– Rozważając życie Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II Wielkiego, który podążał za Chrystusem dźwigając swój krzyż, pragniemy również zrozumieć samych siebie, pragniemy głębiej zrozumieć sens naszego podążania za Chrystusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, a ostatecznie sens naszego powołania do wieczności, gdzie będziemy wszyscy razem wpatrywać się w oblicze Boże – opowiada o swej książce abp Marek Jędraszewski.

Poszczególne filmiki można obejrzeć tutaj. Gorąco zachęcamy do oglądania i odsłuchania, rozważania czytają abp Marek Jędraszewski oraz Bolesław Brzozowski, aktor krakowskiego Teatru Starego: 

o więcej, całość rozważań ukazała się też w formie ekskluzywnie wydanej książki pt. „Św. Jan Paweł II Wielki. Na drodze Chrystusa” (wyd. Biały Kruk). Warto dodać, że te rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w tym roku miało zostać odprawione w krakowskiej Nowej Hucie. Nie mogło się tak jednak stać z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej. Oparta na paralelach czternastu epizodów Męki Pańskiej z czternastoma epizodami z życia Jana Pawła II konstrukcja tych rozmyślań, powstałych dla uczczenia stulecia urodzin Świętego Papieża, nabrała w kontekście opustoszałych polskich miast, ludzi zamkniętych w domach z poważnej obawy o własne życie, szczególnie dramatycznego wyrazu.

 

Abp Marek Jędraszewski: Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa, wyd. Biały Kruk, 112 stron. Więcej >>>

Źródło: Biały Kruk

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Najnowsze