Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

800 tysięcy wiernych na krakowskich Błoniach. Franciszek: Prześladowani, uchodźcy i imigranci, tam znajdziemy naszego Boga

lml, kg, zm
AKTUALIZOWANY 19:35 29 lipca 2016
7:10 29 lipca 2016
Twitter@sdm_pl
Po wizycie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, papież wrócił do Krakowa gdzie poprowadził Drogę Krzyżową. – Gdzie jest Bóg w obliczu niepokoju, wątpiących i dusz strapionych? Istnieją takie pytania, na które nie ma żadnych ludzkich odpowiedzi – mówił Franciszek na krakowskich Błoniach.

Piątek papież rozpoczął od prywatnej mszy święta w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Wizyta w Auschwitz

Przed godziną 9:30 złożył wizytę w Auschwitz, a to w związku z 75. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Franciszek samotnie przeszedł pod bramą wejściową dawnego obozu, po czym wsiadł do pojazdu elektrycznego, a następnie pomodlił się samotnie, w skupieniu. – Chcę sam wejść i modlić się, aby Pan dał mi łaskę płaczu – powiedział Ojciec Święty.

Na miejscu Ojca Świętego przywitała premier Beata Szydło, której pradziadek zginął w obozie.

Ojciec Święty spotkał się też z 15 osobami ocalałymi z obozu. Franciszek zapalił znicz pod Ścianą Śmierci bloku 11, gdzie Niemcy rozstrzeliwali więźniów. W celi męczeństwa św. Maksymiliana Kolbego Franciszek odbył również prywatną modlitwę. 

Panie, miej litość nad Twoim ludem! Panie, przebacz tyle okrucieństwa! – napisał Ojciec Święty w księdze pamiątkowej. 

Cichą modlitwę odbył przed Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu, gdzie zgromadzonych będzie około 1000 gości. Następnie Ojciec Święty spotkał się z 25 "Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata".

"Chciałbym zatrzymać się przy każdym chorym dziecku"

O godzinie 16:30 papież przyjechał do Prokocimia, gdzie złożył wizytę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

– Chciałbym zatrzymać się przy każdym łóżku chorego, przytulić, pomilczeć w obliczu pytań, na które nie ma natychmiastowej odpowiedzi. I pomodlić się. Ewangelia wielokrotnie ukazuje nam Jezusa, który spotyka się z chorymi, przyjmuje ich, zawsze ich dostrzega, patrzy na nich jak matka patrzy na syna, który jest chory – powiedział Ojciec Święty. CZYTAJ WIĘCEJ

"Prześladowani, uchodźcy i imigranci, tam znajdziemy naszego Boga"

Po wizycie w Prokocimiu, papież wrócił do Krakowa gdzie poprowadził Drogę Krzyżową na krakowskich Błoniach. –  Gdzie jest Bóg? Jeśli na świecie istnieje zło, są ludzie głodni, spragnieni, bezdomni, wygnańcy uchodźcy. Gdzie jest Bóg, gdy niewinni ludzie umierają z powodu przemocy, terroryzmu, wojen? Gdzie jest Bóg, kiedy bezlitosne choroby zrywają więzy życia i miłości? – mówił Franciszek, w homilii po Drodze Krzyżowej.

– Prześladowani, uchodźcy i imigranci, tam znajdziemy naszego Boga – podkreślał papież. CZYTAJ WIĘCEJ

Wieczorem Ojciec Święty ponownie ma się pojawić w "oknie papieskim" przy Franciszkańskiej 3.

 

Źródło: krakow2016.com, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze